Petaktüel: Gezi Parkı köpekleri için Ekşi yardım

gezi-kopek

Bir Ekşi sözlük yazarın hayvanlar için açtığı bir Entry (“gezi parkı köpeklerini kurtaralım kampanyası”) ile köpeklere yardım için olanak sağlanmış oldu…

Entry şöyle;

“günlerdir gezi parkı’ndayız. gaz yiyoruz, slogan atıyoruz, şarkılar söylüyoruz. çok kalabalığız. evet etrafı temizliyoruz, çiçekleri kurtarıyoruz ama istemeden de olsa (her ne kadar barınağa gitmesinler diye evlerini kurtarmaya çalışsak da) orada yaşayan köpekleri rahatsız ediyoruz. pazar sabahı parka gittiğimizde köpekleri baygın bulduk. onlarca insan yardım etti duyurmamız üzerine, onlarca veteriner koştu geldi yardıma. şimdilik köpeklerin sağlığı iyi fakat gürültü yüzünden rahatsızlar, uykusuzlar. inşaata kaçıyorlar saklanmak için. dün gece ne yazık ki bir köpek inşaattan düşüp öldü. bütün gece gümüşsuyu’ndan gelen gazı soludular. suları ve mamaları gaz ile kirleniyor. kuğulu park’taki kuğuları kaybettik, gezi parkı’ndaki köpekleri kurtaralım.

diyorum ki, ücretsiz, gönüllü olarak köpeklerimizi geçici olarak pansiyonlarına kabul edecek kişiler var mıdır? yoksa, sponsor gerek.

lütfen yayalım, destek toplayalım.

bana twitter’dan ulaşabilirsiniz: @patlicangl sponsor ya da gönüllü pansiyon bulursanız buradan ya da twitterdan haber verin, telefon numaramı ileteyim.

not: pansiyona alabilmek için hayvanları aşılarını olmaları gerek. gönüllü veterinerlere de ihtiyacımız var.”

5 Haziran 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; petaktuel.com