Gezi Parkı olaylarının “En Masum Mağdurları” yardım bekliyor

Gezi Parkı olaylarının tüm ülkede kuşkusuz en masum mağdurları onlar oldu. Hayvan severler de bu duruma sessiz kalmadı ve bir hukuki mücadele başlatmak için ilk adımı attılar ve destek istiyorlar…

Gezi Parkı olaylarının tüm ülkede kuşkusuz en masum mağdurları onlar oldu…. Olan bitenden habersiz masum hayvanlar polis şiddetinden nasiplerini fazlasıyla aldılar…

bibergaz-kopek

Gezi Parkı olayları genelinde Taksim’de ve tüm Türkiye’de yaşanan polis müdahalesi sonucu atılan biber gazı ve tazyikli su  yalnızca insanları değil birçok hayvanı etkiledi. Kedi, köpek ve kuşlar hayatını kaybetti ya da sakat kaldı.

Hayvan severler de bu duruma sessiz kalmadı ve bir hukuki mücadele başlatmak için ilk adımı attı.

Dost Hayvan’ın Facebook sayfasından yapılan açıklamada, sorumluların cezalandırılması için delilleri dosthayvan@mail.com adresine yollanması isteniyor.

İşte o açıklama:

“Dozu sürekli artan şiddetli saldırılar sadece bölgedeki insanlara değil, doğaya da büyük zarar verdi. Taksim’den tüm Türkiye’ye yayılan ve dünyada yankı bulan olaylarda polis yoğun şekilde biber gazı, ses bombası kullandı. Hayatını kaybeden insanlar oldu, çevre zarar gördü. Kaç hayvanın öldüğü ise bilinmiyor. Çok sayıda kuş, kedi, köpek, doğal alanlarında yaşamını sürdüren sürüngen artık yok.

Parkların, sokakların, kalabalık caddelerin sakinleri olan hayvan dostlarımıza yapılanları unutturmamak isteyen ve hukuki mücadele başlatacak olan kişilerle kurumlar sizden olaylar esnasında yaralanan, ölen, tedavisi devam eden hayvanlara ait fotoğraflar, videolar, saldırıya uğradıklarını kanıtlayan raporlar, veteriner hekim yazısı ve tanıklığınızı istiyor. Ülke çapında ve uluslararası arenada konuyla ilgili başvurular yapılırken sizin vereceğiniz bilgilerin önemi büyük. İstanbul’da herhangi bir semtte, Ankara’da, Eskişehir’de, Antakya’da, İzmir’de; Türkiye’nin her yerinde zarar gören dostlarımıza yapılanların unutulmaması, sorumluların cezalandırılması için delilleri dosthayvan@mail.com adresine yollamanızı istiyoruz.”

24 Haziran 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; haberartiturk.com