Play Tuşu: Direnişin evlat olsa sevilmeyecek 5 kişisi

playKarikatür işi zor zanaat. Hem şakaları komiklikleri bulacaksın, hem de sıkılmadan önce kurşun kalemle, sonra taramayla, sonra da renkle, yazıyla bütün bileşenleri toplayıp bi karecik bir şey yapmak uzaktan kolay gibi görünse de her hafta yapması gerçekten Kadıköy’deki boğa heykelinin kritik parçalarından birine sahip olmanızı gerektiriyor.

Serkan Altuniğne de bu yola düşmüş arkadaşlarımızdan biri. Penguen’deki köşesinde şaşkın ve kekoca tipleri çizse de kendisi hiç de boş değil. Film senaryoları, illüstrasyonlar ve komiklikli skeçlerle dolu bir hayatı var.

Kendisini özellikle Haziran ayında protestolarda aktif (ve Tivit olarak) olarak da bol bol görmüş olmamızın yarattığı samimiyetle, yanına yaklaşıp kulağına “Direniş’in evlat olsa sevilmeyecek 5 kişisini” sorduk. O da pek güzel cevapladı.

* Bu arada bir de “Abi ben bütün çizimleri artık tabletle yapıyorum” dedi.

twitter.com/serkanaltunigne

DİRENİŞİN EVLAT OLSA SEVİLMEYECEK 5 KİŞİSİ

1. İ.Melih Gökçek: Sadece direniş zamanının değil, tüm zamanların en birincisi…

2. Vali Mutlu: Geri viteste dünya markası valimizi atlamak olmaz… “Lan arkadaş bir dediğin de tutsun” demişti bir arkadaş, yoksa ben bir valiye dışımdan lan demem hayatta…

3. Meryem Gayberi – Yıldıray Oğur vb. Ekip: Toplasan ancak evlat olsa sevilmeyecek 1 kişi yapıyorlar…

4. Ferit Şahenk: Bir neden yazmaya değer görmüyorum kendisini.

5. Yandaş Medya: Direnişin başından beri haber vermemeleri yine o kadar dert değil. Esas sıkıntı; paso yalan haber gazlamaları ve seyrek bıyıklı bir arkadaşın bütün konuşmalarını sanki evreninin sırrını verecekmiş gibi sürekli canlı yayınlamaları.

2 Ağustos 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; playtusu.com