Etha: ‘AKP’nin cadı avı sürüyor’

KESK Ankara Şubeleri Platformu Dönem Sözcüsü Mevlüt Çakmak sabah saatlerinde gerçekleşen Gezi operasyonuna ilişkin, “Daha fazla baskı ve zorbalık, yıllardır süren AKP iktidarına karşı duran bizlerin mücadelesini durduramayacaktır” dedi.

KESK

KESK Ankara Şubeleri Platformu Dönem Sözcüsü Mevlüt Çakmak sabah saatlerinde ESP ve KESK’e dönük polis operasyonlarına ilişkin bir açıklama yayınladı.

AKP’nin 12 Eylül 1980 darbesini aratmayan cadı avı operasyonlarına devam ettiğini kaydeden Çakmak, “AKP ve sermaye çevreleri bu soygun ve talan düzeninin devam etmesi devrimcilere, sosyalistlere ve emek hareketinin mücadeleci örgütü olan KESK’e saldırmaları ve güçsüz bırakmalarına bağlıdır. AKP iktidarı bilmelidir ki baskı, şantaj, gözaltı ve tutuklamalarla devrimcileri, sosyalistleri ve insanlığı yok edemeyeceği için özgürlük ve insanca yaşam mücadelesi büyüyecektir” dedi.

Ankara merkezli 5 ilde yapılan operasyonlarda Ankara Eğitim Sen 1 şube sekreteri Bülent Selmanoğlu’nun da içerisinde olduğu 11 kişinin gözaltına alındığını hatırlatan Çakmak, “Hükümetle kamu sendikaları arasında toplu sözleşme görüşmeleri 1 Ağustos 2013 başlayacak olması KESK e yapılan bu operasyonun ne anlama geldiğini biz iyi biliyoruz. KESK üyelerinin insanca yaşam, onurlu gelecek ve özgürlük mücadelesinden asla vaz geçmeyeceğini dostta düşmana bir kez daha hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Çakmak Gezi direnişinin halkın özgürlük ve demokrasi talebinin ve mücadelesinin baskılar ve gözaltılarla sindirilemeyeceğini gösterdiğini vurgulayarak, “Bilinmelidir ki daha fazla baskı ve zorbalık, yıllardır süren AKP iktidarına karşı duran bizlerin mücadelesini durduramayacaktır” dedi.

30 Temmuz 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız;etha.com.tr