Cumhuriyet: ‘Palalılar dışarıda gençlerimiz tutuklu’

Gezi Direnişi’ne Abdullah Cömert ve Ali İsmail Korkmaz’ı kurban veren Artakya’da, Sevgi Parkı’ndaki çadırların kaldırılması ve gözaltına alınan 32 kişiden 13’ünün tutuklanması direnişi kıramadı. Abdullah Cömert’in abisi Zafer Cömert, Ali İsmail Korkmaz’ın abisi Avukat Gürkan Korkmaz ve Halkevi Hatay Başkanı Eylem Mansuroğlu, iki gencin katilleri bulununcaya kadar eylemleri sürdüreceklerini söyledi.

ali ismail abdullah

Antakya’da 2 Haziran’da başından vurularak öldürülen Abdullah Cömert’in abisi Zafer Cömert, tutuklamalara tepki göstererek, “Palalılar sokaklarda serbest dolaşırken demokratik haklarını kullanan gençlerimiz, tutuklandılar. Böyle bir ortamda nasıl hak, hukuk aranacak? Abdullah’ın, İsmail’in katillerini bulacaklarına, ‘Katiller bulunsun’ diyen gençleri tutukluyorlar” dedi.

Ali İsmail Korkmaz’ın abisi Avukat Gürkan Korkmaz da “Dosyalardaki deliller katıldıkları yürüyüş ve ellerindeki flamalar. Oysa ellerinde palalarla ve çok açık bir şekilde sağa sola saldıran insanlar, tutuksuz yargılanıyor. Eylemlerde 5 genç öldü. Bunlarla ilgili bugüne kadar hiçbir tutuklama yok. Görünen şu ki, bugün ülkemizde korku imparatorluğunu insanların yüreklerine yerleştirmek istiyorlar” diye konuştu.

Halkevi Hatay Başkanı Eylem Mansuroğlu ise, “Başından sonuna kadar bir hukuk skandalı olan operasyonda, polis fezlekesine dayanarak arkadaşlarımızın tutuklanması bu operasyonun direkt Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla yapıldığının göstergesidir” dedi.

Mehmet Ali Solak
29 Temmuz 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız;cumhuriyet.com.tr