Radikal: İnönü’yü Iron Maiden yıktı!

Şimdiye dek 85 milyondan fazla albüm satan tarihin en başarılı Heavy Metal gruplarından Iron Maiden konserinde İnönü ‘Her yer Taksim, her yer direniş’ sloganlarıyla inledi.

Iron-Maiden

İnönü’yü mabet belleyenlerin karnına ağrılar giriyordu birkaç gündür. Ama “Stadımız yıkılacak mı” serzenişlerine gark olanlar dün akşamı görmeliydi. Iron Maiden ve onun 30 bin askeri kafaları kurcalayan bütün bu soru işaretlerini giderebilirdi. Hava kararmaya yakın asla yaşlanmayacağına bir kez daha kani olduğum altı yıldız çıktı sahneye. Bir saniye olsun yerinde durmayan Bruce Dickinson, sahne ve tribünler arasındaki o mükemmel uyumu sağlayan bir orkestra şefi gibiydi.

Ekip, açılışı ‘Moonchild’ ve ‘Can I Play With Madness’ ile yaparken stadyumu yıkmaya hazır Maidenhead’lerin sesi Boğaz’ın öte yakasından duyuldu. Ancak asıl coşku ‘The Trooper’ ve ‘Fear of the Dark’ çalarken yaşandı.

‘HER YER TAKSİM, HER YER DİRENİŞ’

Bu arada beklendiği üzere ‘The Prisoner’ın icrası sırasında gaz maskeleri takılmadı ama Bruce, Gezi Direnişi nedeniyle konserlerini iptal edenleri topa tutarken, stadyum ‘Her Yer Taksim, Her Yer Direniş’ sloganlarıyla inledi.

Ve tabii ki ‘Aces High’ ile ‘Running Free’ ile kusursuz bir final yaptı Iron Maiden. İki yıllık hasreti hasreti de bir buçuk saatlik bu muhteşem şovla dindirdi.

Alpbuğra Bahadır Gültekin
26 Temmuz 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız: http://www.radikal.com.tr