Başka Haber: Ömür Lekesiz, Murat Menteş’i ‘Kafirlikle’ suçladı

Yeni Şafak yazarı Ömür Lekesiz, Ayşe Arman’a röportaj veren Murat Menteş’i kafirlikle suçladı.

murat-menteş

Yeni Şafak gazetesi yazarı Murat Menteş, Gezi olayları sırasında yaptığı açıklamalar ve tweetler’i yüzünden bazı muhafazakar yazarların büyük tepkisini çekmişti. Hatta Ahmet Kekeç onun için “Murat Menteş adlı hayal kırıklığı” diye bir yazı yazmıştı.

Ağır suçlama

Menteş’in geçen hafta sonu Hürriyet gazetesinden Ayşe Arman’a verdiği ve üç gün yayımlanan röportajdan sonra ise bu tepkiler daha sertleşti.

Özellikle Arman’la birlikte çektirdiği fotoğraflarından ötürü eleştirilen Menteş’i kendisi gibi Yeni Şafak gazetesinin yazarlarından Ömer Lekesiz, dünkü yazısında “kafirlik”e yani “Sadece ideolojilerin değil dinin de hükmünün bittiğine inanmakla” suçladı.

Lekesiz ayrıca, bu yazıdan sonra kendisini telefonla arayan Menteş’le arasındaki konuşmaları twitter’da yayımladı ve tehdit edildiğini iddia ederek şöyle dedi:

Ölüm tehdidi

“Gezide ultramedenilik yapan Murat Menteş, boksör olduğunu kendisinden korkmamı söyledi telefonla; balyozlu malyozlu tehdidin bini bin para genel bir yazı yazdım fakat adresler hep sana çıkıyorsa, sende bir problem vardır Murat Menteş, otur düşün dedim. Düşünecekmiş bakalım. Ama bu söylediği tehditten bir öncesiydi; bitireceğim seni, yıkacağım dünyayı dağıtacağım diyerek kapattı teli, medeni, uyumlu, nazik çocuk. Murat Menteş’in telefondaki gerçek yüzü, Gezi’nin de gerçek yüzüdür; çiçek çocuk, medeni yazar yok; gemi azıya almış bir yığın var sadece… Deliler gibi bağırıyordu telefonda, çıplak ellerimle öldüreceğim seni filan diye; Ayşe’deki kedi, bende canavardı mübarek avcı yazarlığa iyi ısınan yazıcı ‘Ben boksörüm bundan sonra benden kork’ deyip teli telaşla kapattı; aldı beni bir gülme…”

25 Temmuz 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; baskahaber.org