Başka Haber: Halk penguen medyası istemiyor

Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda bugün ‘Medya Forumu’ yapıldı. Foruma gazeteciler, okur ve izleyiciler katıldı.

Gazeteci Ahmet Şık burada: Meslektaşlarım forumu ağlama duvarına, katılımcılar bok atma fırsatına çevirdi, eleştiriyorum. Ana  akım medyayı yok sayarak kendi medyamızı yaratacağız.

Rıdvan Akar Abbasağa Forumunda: Sokaktaki büyük rüzgar gazetecilere de yaradı. Gazeteciler kendi içindeki sorunları konuşmaya başladı.

Çapul Tv’den Ali Ergin Demirhan forumda: 31Mayıs’tan sonra gördük ki bu halk artık mağdur olmak istemiyor, direnmek istiyor.

Ahmet Şık’ın yorumu: Halkın seviyesine inmek gerek demeyin,halkın seviyesine inilmez,çıkılır!

Abbasağa forumunda üzerinde durulması gereken bir eleştiri: Gazeteciler emekçi gibi davranmıyor. Halka tepeden bakıyorlar.

Türkiye Gazeteciler Sendikası İstanbul il Başkanı gazetecilerin sadece %1′inin sendikalı olduğunu belirtti.

Ayşe Düzkan: Neden “o gazeteleri” almaya devam ediyoruz? Bunu tespit edip anaakım olmayan gazetelerden bunu talep edelim

Musa Ağacık ‘gazeteciliğin en önemli görevi soru sormaktır’ diyerek görüşlerini anlattı.

Ögretmen direnişçi: Gençler için TV programında bile uzmanlar konuşuyor, gençler dinliyor. Ben gençlerin konuştuğu programlar görmek istiyorum.

Milliyet gazetesi yazarı Mehveş Evin konuşuyor.

mehves-evin

Forum oyladı, kabul etti: Gezi Direnişi’nde en kötü haberleri yapanlara Altın Penguen/Yağdanlık ödülleri verilecek. Online anket yolda!

Abbasağa Parkı’nda yapılan foruma katılan Banu Güven gezi sürecinde medya’nın durumunu değerlendirdi: “Forumlar Türkiye siyasi kültürünün değiştiği yerlerdir.” ’Bizlere düşen yeni formüller bulmak,yurttaş gazeteciliğin de verdiği destekle ilerleyeceğiz,bugün başlıyoruz!’ “Gezi bize başka bir medyaya ihtiyacımız olduğunu gösterdi. Oluşturmak görevimiz olmalı”

banu-guven

NTVMSNBC’den sansür nedeniyle istifa eden Hasan Cömert başından geçenleri anlattı. “İşi kabul etmek zaten otosansürü kabul etmektir”

Fotograf: Gökhan Biçici

25 Temmuz 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; baskahaber.org