BirGün: Ethem’in 40′ında Güven Park’tayız

Gezi Parkı Direnişi sırasında, 1 Haziran tarihinde polisin kurşunuyla katledilen Ethem Sarısülük’ün ölümünün üzerinden 40 gün geçti. Gezi Direnişinde katledilenlerin aileleri, Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri Ethem’in vurulduğu yerde 40 anmasını yapacaklar, “Hepimiz Ethem, Mehmet, Ali İsmail, Abdullah, Medeni’yiz diyecekler.

ethem sarısülük

ŞAHİDİZ, BİLİYORUZ

Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri dün Mülkiyeliler Birliği’nde düzenledikleri basın toplantısıyla Ethem Sarısülük için yarın yapılacak anmaya katılım çağrısında bulundu. Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri adına basın açıkalamasını okuyan Özer Akkuş “Kızılay’ın orta yerinde düpedüz suç işlenmiştir, bir insan öldürülmüştür. Ethem’in nasıl vurulduğuna şahidiz, katilini biliyoruz” dedi.

Yargının görevini yapmadığını belirten Akkuş, “yargı siyasallaşmıştır ancak daha da önemlisi bu olay açığa çıkarmıştır ki, yargı vicdanını kaybetmiştir” diyerek sözlerine devam etti.

eylem

ADALETSİZLİK

Yaşanan cinayetlerin bir adaletsizlik hikayesi olduğunu dile getiren Akkuş, bu hikayenin yazıcısı ve uygulayıcısının da Başbakan olduğunu ifade etti. Yarın Ethem’in öldürülüşünün 40′ıncı gününün dolacağını söyleyen Akkuş, yarın hem Ethem’i hem de direnişte katledilenleri Ethem’in vurulduğu yerde saat 18.00′da anacaklarını belirtirken tüm Ankaralılara orada olmaları çağrısında bulundu.

Esra Koçak
24 Temmuz 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız;birgun.net