Sendika.org: Polis Mersin’deki forumu engelledi ‘Gözaltı, para cezası, tehdit’

Mersin’de polis, Bahçelievler Parkı’nda forum saatinde toplananlara keyfi kimlik kontrolü yaparak taciz etti. Polisin bu tutumuna karşı çıkan 6 kişi darp edilerek gözaltına alındı. Götürüldükleri karakolda 6 kişiye para cezası kesilirken, forum için tekrar parkta toplanan halk polis tarafından tehdit edildi. Polis gece yarısına kadar parkta bekledi

mersin forum

Mersin Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan Bahçelievler Parkı’nda, forum saati 20.00′de toplananlara polis keyfi kimlik kontrolü yapmak istedi. Kimliklerin toplanarak karakola götürüleceğini ve orada kontrol edileceğini söyleyerek forumu terörize eden polisin bu tutumuna karşı çıkanlardan 6 kişi gözaltına alındı. Öğrenci Kolektifleri, Halkevleri, Liseli Genç Umut üyesi 6 kişiye, götürüldükleri Cumhuriyet Karakolu’nda “kimliklerini göstermedikleri” için para cezası kesildi.

Bahçelievler Parkı’nda 22.30′da tekrar toplanan Mersinlilere polis kimlik kontrolü yapmaya devam etti. Parkta çok sayıda polis, çevik kuvvet araçları ve panzer bulunduruldu. Polis parktakileri forumun yapılmaması için tehdit ederken gece yarısına kadar parkın içinde bekleyerek forumun yapılmasına engel oldu.

22 Temmuz 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız;sendika.org