Emek Dünyası: Gezi’de el konulan direniş çadırları Kızılay’a verilecek

Gezi Parkı’na yapılan polis müdahalesinin ardından el konulan direnişçilerin oluşturduğu revirdeki tıbbi malzeme, ilaç ve direnişçilerin çadırlarının İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kızılay’a verileceği öğrenildi.

türk kızılayı
15 Haziran’da Gezi Parkı’na yapılan ve yurttaşların gaz bombalı müdahale sonucu parktan çıkartıldığı operasyonun ardından polis tarafından el konularak İnönü Stadyumu arkasındaki eski İETT garajında bekletilen malzemelerin İstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB) tarafından Kızılay’a verileceği öğrenildi.

EL KONULAN EŞYALAR ARASINDA TIBBİ MALZEME, İLAÇ VE ÇADIRLAR VAR

Eşyalar arasında direnişçilerin oluşturduğu revirdeki tıbbi malzeme, ilaç ve direnişçilerin çadırları bulunuyor.

MALZEMELER İNÖNÜ STADYUMU ARKASINDAKİ GARAJDA

Toplanan malzemeleri almak için Gezi direnişinde gönüllü sağlık hizmeti veren sağlıkçılar ve yurttaşların İBB’ye yaptıkları başvurunun ardından yurttaşlara tıbbi malzemelerin ve el konulan çadırların İnönü Stadyumu arkasındaki eski İETT garajında bekletildiği söylendi. Fakat malzemelerin bekletildiği yere giden yurttaşlara tıbbi malzeme ve ilaçların Sağlık Müdürlüğü’ne, çadırların ise Kızılay’a verileceği yanıtı verildi.

MALZEMELER İÇİN İHD TEMSİLCİLERİ DEPOYA GELDİ

Bunun üzerine İHD İstanbul Şubesi temsilcileri malzemelerin bekletildiği depoya geldi. Depoda İBB Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden Kenan Akdeniz isimli yetkili ile görüşen İHD heyetine malzemelerin durumuna ilişkin İstanbul Valiliği tarafından bir komisyon kurulduğu ve tıbbi malzeme ve ilaçların Sağlık Müdürlüğü’ne çadırların ise Kızılay’a verileceği bilgisini verildi.

ÇADIRLAR KIZILAY’A, TIBBİ MALZEMELER SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NE VERİLECEK

Heyetle görüşen Akdeniz, depoda ayrıca hiçbir kişisel eşyanın bulunmadığını iddia etti. Akdeniz, konu ile ilgili itirazı olan yurttaşları ise Gezi Parkı soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Nazmi Okumuş’a yönlendirdi.

türk kızılayı 2

(DİHA)
22 Temmuz 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız;emekdunyası.net