Radikal: Ali İsmail Korkmaz’ı taburcu eden hastane kendini savundu

Gezi Parkı protestoları sırasında Eskişehir’de bir sokak arasında sivil giyimli kişilerin saldırısına uğrayan ve aldığı darbeler sonrası hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın ölümünde ihmalle suçlanan Yunus Emre Devlet Hastanesi’nden yazılı açıklama geldi.

aliismail

skişehir’de Gezi Parkı eylemleri sırasında, bir sokak arasında sivil giyimli kişilerin saldırısına uğrayan ve aldığı darbeler sonrası hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın ölümüyle ilgili olarak, iyi muayene ve tedavi edilmediği için eleştirilen Yunus Emre Devlet Hastanesinden yazılı açıklama geldi.

Açıklamada, “Hasta 3.5 saat gözlem altında tutulmuş, Saat 06.30 civarında hastaneden yürüyerek taburcu olmuştur” denildi

2 Haziran gecesi, Eskişehir’deki Gezi Parkı protestolarına katılan ve polis müdahalesinin ardından evine giderken arka sokaklarda, ellerinde sopalar olan, sivil giyimli 5-6 kişinin saldırısına uğrayarak feci şekilde dövülen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, 38 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybetmişti. Daha sonra beyin kanaması geçirdiği anlaşılan Korkmaz’ın darp edildikten kısa bir süre sonra muayene olmak için gittiği Yunus Emre Hastanesi’nden basit ilaçlar yazılarak gönderilmesi ise kamuoyunda büyük tepkiye neden olmuştu. (ESKİŞEHİR / DHA) 

19 Temmuz 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; radikal.com.tr