Evrensel: ‘Şiddet durdurulsun’ Ankaralı şair ve yazarlar

Ankara’da yaşayan şair ve yazarlar hükümete baskı ve saldırıların durdurulması çağrısı yaptı.

ankarali-sanatcilar

Aralarında Ahmet Telli, Zerrin Taşpınar, Akif Kurtuluş, Hüseyin Atabaş, Aydın Afacan, Ali Balkız, Adnan Caymaz, Adnan Gerger, Mehmet Özer, Emrah Serbes, Babür Pınar, Arif Berberoğlu ve Eredüz Atasü’nün de bulunduğu 100 civarındaki Ankaralı şair ve yazar bugün Yüksel Caddesi’nde bir açıklama yaptı.

Ortak açıklamayı okuyan Osman Namdar, “Ağır baskılara, toplumsal yaşama yapılan müdahalelere, savaş çığırtkanlığına, ırkçılığa, zamlara, işten çıkartmalara, iş cinayetlerine ve gerici eğitime” isyan edip sokaklara dökülen halkın yanında olduklarını bildirdi.

Demokratik haklarını kullanan halka uygulanan, katliamlar, ağır yaralanmalar, hukuksuz gözaltılarla sonuçlanan devlet terörünü lanetlediklerini belirten Namdar, “Bu şiddetin derhal durdurulmasını, açık ve anlaşılır biçimde özür dilenmesini bekliyoruz” dedi.

KUĞULU’DA ÇADIRSIZ DİRENİŞ

Kuğulu Park’ta bir haftadır süren direnişte kurulan çadırlar bugün polisin uyarısı üzerine eylemciler tarafından kaldırıldı. Kuğulu Park’ta bulunanlar, “herhangi bir provokasyona meydan vermemek” için bu kararı alıp uyguladıklarını dile getirdi. (Ankara/EVRENSEL)

7 Haziran 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; evrensel.net