Yurt: Kocamustafapaşa’da saldırı ‘Yarın da gelirseniz öldürürüz’ (Video-haber)

İstanbul Kocamustafapaşa’da Ali İsmail Korkmaz için yapılan yürüyüşün ardından sopalı ve bıçaklı bir grup meydanda halka saldırdı.

kocamustafapasa

Polis izledikçe “eli satırlılar” halka saldırmaya devam ediyor.

İstanbul Kocamustafapaşa’da, öldürülen Ali İsmail Korkmaz için yapılan yürüyüşün ardından sopalı ve bıçaklı bir grup meydanda halka saldırdı.

Fatih’in Kocamustafapaşa semtinde düzenli olarak bir araya gelerek güncel tartışmalar sürdüren Kocamustafapaşa Forumu, dün akşam saatlerinde saldırıya uğradı.

Eskişehir’deki protestolarda hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ı anmak için toplanan kalabalığa eli sopalı bir grup saldırdı

Eli bıçaklı ve sopalı bir grubun, halka “Yarın da gelin bakalım, gelirseniz sizi öldürürüz” tehdidinde bulundukları öğrenildi.

“Yarın akşam toplanırsanız kaç kişi ölür sayamazsınız. Burada toplanmayın, Taksim’e gidin” denilerek tehdit edilen forum sakinlerine sopa ve bıçaklarla saldırıldığı bildiriliyor.

Çok sayıda kadın ve çocuğun da bulunduğu, saat 22:00′de başlayan ve geç saatlere kadar devam eden anma ve forum etkinliklerine yapılan saldırıda bir kişinin hafif yaralandı, saldırganlar bir arabaya binip kaçtı.

12 Temmuz 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; yurtgazetesi.com.tr