habersoL: Lobna Allami’nin iyileşmeye başladığı haberi avukatı tarafından yalanlandı

Gezi Parkı eylemleri sırasında kafasına gelen biber gazı kapsülüyle ağır yaralanan Filistin asıllı Ürdünlü Lobna Allami ile ilgili bugün çıkan haberleri avukatı Volkan Gültekin kesin bir dille yalanladı. Avukat Gültekin “basında çıkan haberlerin tersine Lobna ne ayağa kalkmıştır ne de yürümektedir” dedi.

nm_lobna_Jpeg_1145

Taksim’de 31 Mayıs günü Gezi Parkı için yapılan oturma eylemine katılan ve polisin müdahalesi sonrasında kafasına gelen biber gazı kapsülüyle ağır yaralanan Filistin asıllı Ürdünlü Lobna Allami ile ilgili bugün çeşitli basın ve medya kuruluşlarında çıkan haberleri avukatı Volkan Gültekin yalanladı.

soL’a konuyla ilgili bilgi veren avukat Gültekin Lobna’nın sadece gözlerini açtığını ancak durumunun ciddiyetini koruduğunu belirterek basında çıkan “ailesinin desteğiyle ayağa kalktı ve yürümeye başladı” haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

“Olayı görenlerin olduğu söyleniyor”
Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakımda tutulan Lobna Allami bir aydan uzun bir süredir tedavi görüyor. Ailesinin suç duyurusu için kanıt toplamaya çalıştığı belirtilirken avukat Gültekin bununla ilgili de bir bilgi vererek “Olay günü Lobna’nın hastaneye getirildiğini ve getirenlerden bazılarının olay anına tanık olduğu yönünde kendilerine bilgi geldiğini belirterek şimdi bu bilgi doğrultusunda onlara ulaşmaya çalıştıklarını” ifade etti.

Lobna ile ilgili de bilgi karmaşasına son veren Avukat Gültekin “Lobna’nın Filistin asıllı Ürdünlü olduğunu ve uzun yıllardır Türk vatandaşı olarak yaşadığını” söyledi.

2 Temmuz 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; haber.sol.org.tr