Radikal: Ünlülerden Gezi direnişine destek!

Dün altıncı gününe giren Gezi Parkı eylemlerine Türkiye ve dünya starlardan destek yağıyor. Pop müziğin efsanevi ismi Madonna, Instagram’da elini yumruk yaparak havaya kaldırdığı bir fotoğraf paylaşarak altına “Türkiye’deki şiddeti durdurun. Sevgi devrimi başlatın. Hoşgörü: İnsan onuru ve saygıdır” yazdı.

Ünlülerden Gezi direnişine destek!

Ünlü oyuncu Tilda Swinton “Sevgili dünya vatandaşları, şu anda polis İstanbul’da halka şiddetle saldırıyor” yazılı bir metinle çekilmiş fotoğrafını paylaşırken, Hollywood yıldızı Bruce Willis de Twitter hesabına “Türkiye acı çekiyor” yazdı.

Avustralyalı model Miranda Kerr “Türkiye için dua et” etiketini paylaşırken, oyuncu Ashton Kutcher “Barışçıl protestolar polisin şiddetle baskısına dönüşüyor” notunu yazdı ve New York Times’ın protestolara ilişkin haberini paylaştı. Altı günlük süre içerisinde Gezi Parkı eylemlerine gerek fiili olarak gerekse sosyal medyadan Türkiye’deki sanatçılardan da destek geldi.

Aralarında Şevval Sam, Mehmet Ali Alabora, Sunay Akın, Harun Kolçak, Merve Boluğur, Rıza Kocaoğlu, Şafak Sezer, Derin Mermerci, Halit Ergeç ve Bergüzar Korel’in de bulunduğu pek çok sanatçı Taksim’deki eylemlere katılırken Nejat İşler Bodrum’dan, Erdal Beşikçioğlu Ankara ’dan eyleme destek verdi.

Eylemin üçüncü gününde

Okan Bayülgen eylemcilere kitap okuyarak katılırken milli basketbolcu Mehmet Okur da Los Angeles’ta yapılan protestoya katılarak eyemcilere destek verdi.

Ece Çelik
3 Haziran 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; radikal.com.tr