Bianet: NTV önünde Gezi Parkı protestosu

İstanbullular Gezi Parkı direnişi yaygın medyada gösterilmemesini NTV önünde protesto ediyor.

ntv-protesto1

İstanbullular 31 Mayıs’tan bu yana süren ve pek çok ile yayılmış olan Gezi Parkı direnişinin yaygın medyada gösterilmemesini Maslak’taki NTV stüdyolarının bulunduğu Doğuş Power Center önünde protesto ediyor. Protesto 12.30’da iki bine yaklaşık bina önüne gelmesiyle başladı.

Protestoda “Satılmış Medya İstemiyoruz” sloganları atılıyor.

***

ntv-canliyayin

Maslak sanayi sitesi civarında çalışan ve öğlen yemeği için paydos eden işçiler ile ofis işçilerinin katıldığı eylemde “Artık hiç bir şey olmamış gibi davranamazlar”, “Parasını versek bize de haber yapar mısın NTV!”, “Bu da mı haber değil NTV”, “Satılmış medya”, “Her yer taksim her yer direniş” gibi sloganlar attı.

NTV Protestocuların eylemine haber bülteninde  sessiz görüntülerle yer verdi.

Haber spikeri Erhan Ertürk, sunduğu bültende eyleme canlı bağlantı kurdu ve şöyle konuştu:

“Aşağı yukarı 1 -1,5 saat önce başlayan eylem, NTV’nin önünde bir protesto gösterisine dönüştü. Gezi Parkı eylemlerine yeteri kadar yer vermediğini düşünenlerin sosyal medya üzerinden örgütlendi. Canlı görüntüler eşliğinde veriyoruz.

Biz de medyanın tavrı ile birlikte protesyo edilmiş oluyoruz. Medya ile ilgili görüşler ve tepki pankartları dikkat çekiyor.

Seste bir sorun var. Çünkü canlı yayını apar topar yaptık. Onu da giderince sesleri de ekrana getireceğiz. Bir kez daha söyleyeyim, NTV önünde medyanın tavrı protesto ediliyor. Seste saklanacak bir şey olduğunu düşünmüyoruz. Protestocular sosyal medya üzerinden örgütlendi. Basın yayın kuruluşlarından yeterli bilgi alınamadığı, yurtdışından haber alındığı tepkisi dile getirilmişti.

Çuvaldızı kendimize batırıyoruz bir anlamıyla. Biz de protesto edilen medyanın içindeyiz tabii ki. NTV önündeler ama yazılı ve görsel medyanın tavrı protesto ediliyor. ”

3 Haziran 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; bianet.org - ajanslar