Radikal: Özdemir köşesinden Egemen Bağış’ın o tweet’ine tepki gösterdi: ‘Nekrofil ha!

Radikal yazarı Cüneyt Özdemir, Egemen Bağış’ın Berkin Elvan’ın cenazesinin ardından attığı ‘Nekrofil’ tweet’ine tepki gösterdi.
cuneyt_ozdemirden_bagisa_nekrofil_tepkisi_h29479Cüneyt Özdemir, ‘Nekrofil ha!‘ başlıklı yazısında, “O tweet Bağış hakkındaki bütün yolsuzluk ve rüşvet iddialarından sıyrılmanın çaresizliğini ortaya koydu.” dedi ve şöyle yazdı:

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarında adı geçen bakanlardan biri de Egemen Bağış’tı. Nitekim görevden alınan 4 bakandan biri de o oldu. Hakkındaki fezleke de Meclis’e ulaştı. Diğer bakanlar durumlarının vahametinden utana sıkıla kenara çekilirken Egemen Bağış tam tersi bir taktik izledi. Sanki o ses kayıtları, o dolar dolu elbiselerin hayırsever bir işadamı tarafından kendisine gönderildiği ya da o dolar dolu çikolata kutularının teslim edildiği iddiaları yokmuş gibi davranmayı tercih etti. Her zamanki coşkusunu bu süreçte ikiye katladı. Son zamanlarda Twitter’daki bu coşkusu görülmeye değerdi! Geçen gün yüz binlerce insan 15 yaşındaki bir çocuğun cenazesindeyken attığı şirazesinden kaçmış tweet işte böyle bir haletiruhiye’nin ulaştığı son nokta oldu. O tweet Bağış hakkındaki bütün yolsuzluk ve rüşvet iddialarından sıyrılmanın çaresizliğini ortaya koydu. Ne diyordu o tweet’inde Bağış: “Terörün bitmesinden ve kardeşliğimizden rahatsız olup çözüm sürecini hedef alan nekrofillere de gereken cevabı milletimiz 30 Mart’ta verecek.”

Demagojinin boyutuna dikkatinizi çekerim. Yahu Berkin Elvan’ın cenazesine katılanların arasında tek bir kişi, tek bir slogan bile barış sürecini hedefliyor muydu? Ya da bu cenazeye katılan insanların üzüntüsünün nesine 30 Mart’ta cevap verilecek. Oyların %50’sini değil hadi %60’ını alın, %70 hatta, %100’ünü alın başınıza çalın. Hangi oy oranı 15 yaşındaki bir çocuğu geri getirebilir. Hangi oy oranı bu çocuğun ölümüne üzülen milyonlarca kişiyi teskin edebilir. Gelelim o tweet’in en sorunlu ve en kritik yerine, ‘nekrofil’ meselesine… Ekranda yüzüm kızardı, çocuklar var diye anlamını söyleyemedim. Nekrofil kelimesini kibarca ‘ölü sevici’ olarak çeviriyorlar. Hayır, ölü sevici değil; nekrofil, ölülerle cinsel ilişki yaşamak isteyen insanlar demek. Bağış, şimdi de buna haklı olarak tepki gösteren insanları suçlayıcı açıklamalar yapıyor.

Egemen Bağış hakkındaki onca yolsuzluk iddiasından günün birinde temize çıkar mı bilmiyorum, bu ülkenin vicdanında artık ebediyen mahkûmdur.

Yazının devamını okumak için tıklayınız…

14 Mart 2014
Haberin Devamı İçin Tıklayınız; Radikal.com.tr