Etha: Didim’den Tuzluçayır’a destek

Didim halkı, Tuzluçayır halkı ve ODTÜ öğrencilerinin direnişini selamladı.

Didim Cemevi’nin çağrısıyla düzenlenen yürüyüşle, Tuzluçayır halkına yönelik polis saldırısı protesto edildi.

Eyleme HDK’nin de aralarında olduğu siyasi parti, demokratik kitle örgütü ile emek ve meslek örgütleri de katıldı. Cemevi önünde toplanan 100′ü aşkın kişi “Diren ODTÜ Didim seninle”, “Her yer Mamak her yer direniş”, “Direne direne kazanacağız” sloganlarıyla yolu trafiğe kapatarak AKP İlçe binası önüne yürüdü.

Burada yapılan açıklamada, “Bizler Cem Vakfı’nın nasıl kurulduğunu ve İzzettin Doğan’ın kime hizmet ettiğini biliyoruz. Bir tarafta Alevileri katli vacip gören Fethullah Gülen, diğer tarafta elinde sosyalistlerin, devrimcilerin, Alevilerin kanı olan Süleyman Demirel’in talimatıyla kurulan Cem Vakfı Başkanı İzzettin Doğan. Bizler Tuzluçayır’da yapılan bu saldırıya derhal son verilmesini, polis ablukasının kaldırılmasını, gözaltıların serbest bırakılmasını talep ediyoruz. Bu projeye ortak olanları uyarıyoruz. Bir an önce projeye son verin. Bu ihanet politikalarıyla inancımızı, kültürümüzü yok edemeyeceksiniz” denildi.

Açıklamada, Sultangazi Pir Sultan Cemevi’ne saldırı da protesto edildi.

Açıklamada, “Bu günler saldırıların ve direnişin arttığı günlerdir. Buradan ağır saldırılara direnen ODTÜ öğrencilerine selam gönderiyoruz” denildi.

9 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız;etha.com.tr