Fıratnews: Hatay’da bir protestocu silahla öldürüldü

Hatay merkezindeki Armutlu mahallesinde, Gezi Parkı protestolarına katılan bir eylemci açılan ateş sonucu öldü. Görgü tanıkları Abdullah Cömert adlı eylemcinin akrep tipi bir polis aracından ateşlenen silahla öldürüldüğünü ifade ediyor.

abdullahComertAlınan bilgilere göre dün gece saat 23:55 sıralarında Armutlu mahallesinde düzenlenen gösteride polisle protestocular arasında çatışmalar yaşandı. Bu sırada polislerin bulunduğu yönden gelen ateş sonucunda 22 yaşındaki Abdullah Cömert başından ağır yaralandı. Cömert kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Görgü tanıkları Cömert’e doğru hedef gözetilerek 4 kez ateş edildiğini ve bu kurşunlardan birinin Cömert’in başına isabet ettiğini ifade etti.

Hayatını kaybeden Cömert’in Hatay’ın Belen ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu ve Gazi Mahallesinde ikamet ettiği bildirildi.

Cömert öldürülmeden kısa bir süre önce sosyal medya aracılığıyla yayınladığı mesajda şunları yazmıştı: “3 günde sadece 5 saat uyudum. Sayısız biber gazı yedim, 3 defa ölüm tehlikesi atlattım. Veinsanlar ne diyor biliyor musunuz? “Boşver ülkeyi sen mi kurtaracaksın” Evet kurtaramasakta bu yolda öleceğiz. (O kadar yorgunum ki, 3 günde 7 tane enerji içeceği 9 tane ağrı kesici ile ayaktayım. Sesim kısık vaziyette ama gene saat 6′da alanlardayım sadece devrim için)”

4 Haziran 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; firatnews.com

    This post is also available in: İngilizce