Evrensel: Erdoğan’dan BM’ye savaş çağrısı

Rize ziyaretini sürdüren Başbakan Erdoğan, Çayeli’de vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, “Sisi midir nedir, işte malum bunlar bir araya geldiler, dayanışma halindeler. Şunu bilin, alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste” dedi. Erdoğan, çay konusunda da Rize’de sorunlarla karşılaşmadıklarını söyledi.

Basbakan Erdogan Cayeli'nde

KADINA AYRI ERKEĞE AYRI HAVUZLA SORUNLAR BİTECEK!

Rize için çalışmalarının aralıksız sürdüğüne işaret eden Başbakan Erdoğan, “Bakınız artık Rizespor Süper Lig’de oynuyor. Rize sadece futbolda kalmayacak ve inşallah yüzme, basketbol gibi alanlarda da gelişme gösterecek. Şimdi bir tane bayanlar için, bir de erkekler için yüzme havuzları yapılıyor. Bütün bunlarla birlikte inanıyorum ki Rize’nin gençleri kötü alışkanlıkların sahibi olmayacak” dedi.

Erdoğan, Suriye ve Mısır’da yaşananlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Suriye’de 100 bini aşkın insanın öldürüldüğünü söyleyen Başbakan Erdoğan, “Dünya nerede, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi nerede” diye sordu.

‘SİSİ MİDİR NEDİR’

Erdoğan Mısır’la ilgili de şunları ifade etti: “Şimdi Mübarek’in de tabi iki kulağı bir arada zevkten dört köşe. Çünkü şu anda Sisi midir nedir, işte malum bunlar bir araya geldiler, dayanışma halindeler. Şunu bilin, alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Mazlumların ahı yerde kalmaz. Zalimler hiçbir zaman payidar olmaz. Firavunlar payidar oldu mu? Bir sinek bile Nemrut’un işini bitirdi ve Firavun Musa’yı büyüttü sarayında, ondan sonra Musa onun işini bitirdi. Bilesiniz ki her Firavun’un bir Musa’sı vardır. İnşallah bunların da Musaları yakındır gelecektir. Halk ve hak er ya da geç hakim olacaktır.”

ÖZGÜRLÜKLER AKP’YLE GELMİŞ

Başbakan Erdoğan, Pazar’da da vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, özgürlüklerin Türkiye’ye kendileriyle geldiğini savunarak şöyle konuştu: “Şu anda yazan çizenlerden kaç tane var cezaevinde? Parmak sayılarını geçmez. Fakat terör örgütüyle iç içe olanlar cezaevine giriyor, kendilerine bir gazeteci yaftası vuruyorlar, bu gazeteci, sevsinler seni ne gazetecisi. Adam evinde bomba ile yakalanıyor, neymiş gazeteci. Artık bunları kimse yutmuyor. Bu ülkede yazan, çizen düşüncesini söyleyene kimse bir şey yapamaz ve yapmamıştır.”

Yaklaşan yerel seçimlere değinen Erdoğan, “Açık net söylüyorum; hukuk dışı yapılacak her adım hukuk içinde karşılığını çok ağır öder. Çünkü biz bu ülkede bu refahı, bu huzuru kolay yakalamadık. Bunun için çok ter döktük. Terör örgütleri, bu ülkemizin meydanlarını asla kalkıp da terörün at oynattığı yer olarak göremez. Gönül huzuru içinde birbirimizi seveceğiz, el ele vereceğiz, Ankara’da Sincan Meydanı neyse, İstanbul’da Kazlıçeşme Meydanı neyse, Samsun, Erzurum, Kayseri neyse bu dalga Tüm Türkiye’yi inşallah çevreleyecektir” dedi.

26 Ağustos 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız;evrensel.net